Cyril Svoboda se "pochlapil"

12. března 2006 v 14:28 | Jay |  Politika
Několik let bylo Cyrilu Svobodovi vytýkáno, že jako ministr zahraničí je naprosto nevýrazný. Poslední dobou se ale zdá, že se pochlapil.

Vše začalo tou nešťastnou aférou s trapnými karikaturami Mohameda a ještě trapnějšími reakcemi na ně. Zatímco ministři zahraničí zemí EU - včetně Dánska - se omlouvali ostošest, Svoboda je vyzval k tomu, aby naopak oni po Jemenu a Sýrii žádali omluvu za zničené dánské ambasády.

Na takový krok má dle mého názoru reprezentace EU právo a jsem rád že jej navrhnul český ministr. Nemůžeme stále ustupovat před radikalismem. Nemůžeme házet chlebem po někom, kdo po nás hází jen kamením - nebo jednou už nebudeme moct ani parafrázovat Nový Zákon.
V pátek ovšem od Svobody přišel další zajímavý výrok, a totiž že EU by měla zastavit pomoc Palestině řízené radikálním hnutím Hamas, dokud Hamas nesplní podmínky EU. Palestina je totiž životně závislá na penězích, které do ní z pokladny EU plynou.
Hamas se nechce vzdát své politiky zničení Izraele. Ať už je zahraniční politika EU vůči Izraeli jakákoli, není možné tolerovat násilí, ketré je pro Hamas naprosto legitimní cestou k dosažení cílů. A opět se Svobodou souhlasím. Násilí by se tolerovat nemělo.
Lze namítat, že jde o gesto, podobné "protifidelovské kampani," které nenajde žádnou výraznou odezvu. Ale i to gesto je sympatické.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Souhlasíte se Svobodovým aktivismem?

Ano
Ne

Komentáře

1 Piggy Piggy | E-mail | 13. dubna 2006 v 9:21 | Reagovat

Souhlasím se Svobodou, jen se mi nelíbí slovo "aktivismus". Myslím si, že podobné výroky k ministrovi zahraničí patří a tentokrát jsou snad myšlené vážně. Oceňuju, že se konečně i český ministr odvážil jít proti většině a nebojí se kritizovat. Takovýto postoj bych čekal spíš od Polska, které si nebere servítky a vždy si šlo tvrdě za svým cílem stejně jako náš bývalý maďarský soused. Že by se i Češi konečně "oklepali"...?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama