S kým půjdou po volbách Zelení?

9. března 2006 v 7:30 | Jay |  Politika
Zelení si vysloužili vyšší preference a tím také větší pozornost médií. Do analýzy příčin tohoto vzestupu se dnes pouští kdekdo, přičemž nejpravděpodobněji zní argument o tzv. městských liberálech. To jsou lidé, kteří by rádi volili pravici, nikoli však ODS.

Volil jsem Zelené v minulých parlamentních volbách i ve volbách do Evropského parlamentu. Ale nadcházející volby chápu jako důležitější než ty předchozí.
Bude se zde rozhodovat o nutných reformách, které vlády předchozí a současná neustále odkládají. Ze všech stran slyšíme, že teď je - díky slušnému stavu naší ekonomiky - ta vhodná chvíle. Už jsem byl rozhodnutý zatnout zuby a volit ODS, když najednou SZ vylétla v preferencích na pět až šest procent.
Teď stojím znovu před dilematem: volit ODS, stranu s pošramoceným etickým profilem, nebo Stranu zelených, která je mi blíž možná i proto, že zatím nedostala šanci si svůj profil pošramotit?
Pokud by Zelení zasedli do koalice s ODS a dokázali korigovat její politiku reforem směrem k ekologické odpovědnosti, občanské společnosti a podpoře znalostní ekonomiky namísto podpory investic do těžkého průmyslu, budu pro ně s radostí hlasovat.
Jak ale zjistím, že netíhnou spíše k levici a že se nespojí s ČSSD? Pokud by existovaly náznaky tímto směrem, nechci nic riskovat.
Jak to tedy vidí Zelení? Městský liberál čeká na signál…
(pozn.: Tento komentář byl otištěn také 8.3. v Hospodářských novinách v rubrice Dopisy a e-maily pod titulkem "Volil jsem zelené, ale teď váhám")
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kam se přidají Zelení?

K ODS 86.4% (19)
K ČSSD 13.6% (3)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama