Proč musí být v politice zastoupeny ženy

15. dubna 2006 v 12:43 | Jay |  Politika
Když se objeví tato otázka, většinou se mluví o tom, že více než polovina populace jsou ženy a měly by podle toho být také zastoupeny v politice. Mnohem důležitější je však potřeba ženského způsobu komunikace.

Mužská komunikace je založena na asymetrii a hierarchii. Jeden má vždycky navrch - a všichni chtějí být tím, kdo má moc. Proto muži také kladou daleko méně otázek; bojí se, že by vyšla najevo jejich neznalost (vzpomeňte si, kdo se vždycky stydí zeptat na cestu, když zabloudí). Cílem komunikace je ukázat, kdo je tady pánem.

Naproti tomu ženy se ptají neustále. Cílem komunikace není dominovat, ale spolupracovat. Všimněte si někdy žen v kavárně: povídají, jejich promluvy se často střídají (někdy i překrývají), přikyvují si. Snaží se vytvořit společný prostor, oproti asymetrii preferují symetrii.

Představte si, že by takováto komunikace doplnila současné testosteronové politické rozhodování. Je pravděpodobné, že ženy by méně útočily na své oponenty, nedělaly naschvály a vůbec: více pracovaly a méně soupeřily.
Nebyla by to příjemná změna? Já myslím že ano - co si myslíte vy můžete ventilovat pod článkem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gaspacho Gaspacho | Web | 15. dubna 2006 v 20:23 | Reagovat

Myslím, že by to bylo určitě plus...Ale je totální kravina to řešit kvótama. Nechápu ty ženy, co nadávaj, že je v politice samý chlap...vždyť hlasovací právo má každý stejný a jak píšeš-je jich 50%. No každopádně víc žen v politice-pozitivum.

2 jay jay | 19. dubna 2006 v 10:01 | Reagovat

gaspacho> kvóty mě taky moc neoslovujou, i když hodně feministek po nich volá s tím, že je to dobrý start pro větší účast žen. změnilo by to poměr a lidi by si zvykli.

ale spíš chybí ten styl komunkace, stačí si všimnout někerých současných poslankyň, které vyloženě přijali za svůj mužský styl

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama