Uklízečka vyprávěla

29. dubna 2006 v 12:44 | Jay |  Jen tak...
Tak jsem včera ráno na koleji odposlechnul životní příběhy naší staré uklízečky. A řeknu vám, že to byl docela horor.

Vyprávěla své kolegyni o svém manželovi. Popisovala, jak ji bil do břicha když byla těhotná, to všechno před svou matkou a sestrou. Jak ji už s dítětem večer nepustil domů a oni strávili noc na chodbě. Nedával jí prý žádné peníze, takže musela žebrat o jídlo aby se vůbec najedla.

Já seděl za rohem na schodech a jen zíral. Říkal jsem si proč neutekla? Nebo proč ho neudala? Kolegyně uklízečky se zeptala za mne. Prý neměla kam jít, nikdo se jí nezastal, i když se o tom vědělo.

Není to příjemný pocit vyslechnout takové hrůzy. A je to těžké pochopit. Chlap mlátí svou ženu, ona od něj neuteče. Nikoho to nezajímá. Musí být těžké být takto týraným člověkem a najít v sobě sílu vzdorovat. Naštěstí už se téma domácího násilí trochu dostává na světlo. Týraná žena má možnost volat o pomoc. A možnost vyhodit násilníka z domu pomocí policie je taky dobrý nápad.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Psychobolos Psychobolos | Web | 8. listopadu 2006 v 17:40 | Reagovat

Bohužel, v samotné praxi zatím k žádné změmě nedošlo... :o( To, že se o tom mluví a že jsou tu jisté možnosti, je sice pěkné, ale realita je taková, že stále - vinou domácího násilí - umírají lidé. A stát pak neumí provinilého ani pořádně potrestat!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama