Jak to tedy je s těmi melouny?

4. května 2006 v 17:45 | Jay |  Politika
"Před měsícem jsem řekl, že pokud jde o program, máme blíž k sociální demokracii. Dnes už to není pravda," potvrdil novou orientaci na dotaz deníku Aktuálně.cz předseda Martin Bursík.

Bursík reaguje na ekologickou agendu, kterou zveřejnila ODS. Před měsícem se mu více zamlouvala ČSSD. Ovšem ODS má navíc ekonomické vize bližší Zeleným, takže je jim teď o něco sympatičtější. Pozorný čtenář tohoto blogu ví, kde leží mé preference (chtěl bych proreformní vládu pravice, kterou by Zelení korigovali svým důrazem na ekologii), takže já takovýto obrat vítám. Jen doufám, že za měsíc nebude všechno jinak.

Pověst Bursíka jako převlékače kabátů mě tolik nedráždí - fakt, že byl členem už několika politických stran svědčí o tom, že ideologie pro něj není to hlavní. Ideologická řešení dnes prostě nemohou fungovat, na to je svět příliš složitý. Já chci jen takovou maličkost, jakou je alespoň trochu jasné a uvěřitelné stanovisko, s jakými stranami by Zelení chtěli vládnout. A ještě jednu drobnost - aby jim toto stanovisko vydrželo aspoň ten měsíc, který do voleb zbývá. Pak budu jejich voličem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Koho budete volit?

ODS 41.2% (28)
KDU-ČSL 5.9% (4)
SZ 29.4% (20)
ČSSD 1.5% (1)
KSČM 5.9% (4)
Jinou stranu 1.5% (1)
Ještě nevím 10.3% (7)
Nepůjdu volit 4.4% (3)

Komentáře

1 das brott das brott | 5. května 2006 v 10:05 | Reagovat

mno, bursík mi neni dvakrát sympatickej, ale tady osobní sympatie musí stranou.. když vidim, co se tady děje, tak SZ začíná vypadat jako jediná aspon malinko rozumna alternativa

2 Gaspacho Gaspacho | Web | 8. května 2006 v 21:42 | Reagovat

Líbí se mi že všech 27 odpovídajících jde volit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama