Freeride na Kleti a jiné prázdninové zážitky

18. července 2006 v 15:18 | Jay |  Jen tak...
Trochu se mi ještě klepou ruce když píšu na klávesnici, ale nakoplo mě to tak, že napíšu článeček o prázdinovém trávení volého času.

Kleť je tisícimetrový kopec nedaleko Č. Budějovic (resp. Č. Krumlova) a vyznačuje se tím, že má lanovku. Lanovka vás vyveze i s kolem - a dolů se dá krásně pojezdit na kamenitých lesních cestách nebo po sjezdovce. Já jsem letos poprvé pořádně vytáhl své low-end freeridové kolo (dostatečné pro mé low-end skills:-)) a třikrát jsem si sjel. Nádhera, adrenalin, žádný pád (jen dvakrát jsem měl na mále). Kdo jezdí freeride, ten by se tam měl vydat. Vlak jede skoro pod kopec (zast. Holubov).

Takhle to na Kleti vypadalo loni

Kromě toho taky nezapomínám na své MTB, které se snažím denně trochu provětrat. Co se týče chození, doufám že na něj dojde příští týden na Šumavě. A také příští měsíc s přítelkyní na Zakarpatské Rusi, jen co se mi vrátí z měsíčního pobytu v Rusku.

Trochu jsem se prošel také na Vranově (nad Dyjí), ale jen maličko, hlavní náplní tohoto víkendu, stráveného ve výborném penzionu Přehrada, totiž byl alkohol. A taky koupání, ale toho alkoholu bylo trochu víc. Vzhledem k faktu, že prakticky nepiju, to pro mě byl taky silný zážitek:-)

Nesmím zapomenout na návštěvu ženského kláštera dominikánek ve Znojmě, kam vstoupila má spolužačka z gymnázia (jak jinak než Biskupského). Odtud jsem si odnesl silný prožitek, když nám řádové sestry zazpívaly gregoriánský chorál Salve Maria.

A pominu-li tyto aktivity, sedím pořád u počítače. Sehnal jsem výbornou brigádu, CAT neboli computer aided translation. Takže žádný sekání trávy ale konečně letní brigáda, která trochu odpovídá mé odbornosti, mým zájmům a při které se sám také něco naučím.
Prostě prázdniny zatím probíhají úspěšně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Desert voice Desert voice | 21. července 2006 v 15:28 | Reagovat

Ja chci taky prazdniny!!!

Prosim o update: www.rpvranov.cz - tamto je stara zalezitost, kazi nam to image :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama