Lipno

30. července 2006 v 20:34 | Jay |  Jen tak...
Na Lipně je stejně nejlíp. Lipno je něco jako levná demoverze dvou produktů. Hory jsou zastoupeny šumavskými kopci, moře zase vodní nádrží. To vše s českou lokalizací:-) Během tří dnů jsem si tady pořádně zaplaval (to koupání v přírodě je stejně něco úplně jiného než si počítat bazény v chlorované vodě), projel na lodičce, vyšlápl na kopec, a dokonce chytal ryby.


Vtipný byl výlet na Smrčinu/Hochficht. Můj kamarád Milan si chtěl před cestou vychladit vodu v ledničce a při odchodu na ni samozřejmě zapomněl. Mysleli jsme že po cestě bude nějaká možnost pití sehnat, ale šeredně jsme se zmýlili. Statisticky vzato jsme ušli asi 28 Km s výšlapem do 1338m.n.m s 3 l vody na 3 osoby při teplotě 30°C. V těch číslech se zračí strašné odříkání a extrémní výkony na hranici tenké jako ostří nože... no, zas tak strašný to nebylo. Ale skoro hodinové čekání na přívoz do Horní Plané, kde se to hospodama jen hemží, už humorem příliš neoplývalo.

Taky jsem byl poprvé na rybách a byl to velmi příjemný zážitek. A vzhledem k tomu, že jsme nic nechytli, nemám ani žádné výčitky svědomí. Nikdy by mě nenapadlo trčet jen tak pět hodin na břehu Lipna. Ryby poskytnou důvod a člověk sedí a vnímá přírodu okolo sebe, přechod mezi večerem a nocí a prehistorické vzrušení z lovu...prostě romantika:-)

Navíc se tam sešli velmi příjemní a zajímaví lidé včetně asi jediného přislušníka kmene čejenů a stoprocentního etnického Čecha v jednom, který nám vyčetl vyvraždění populace bizonů v Americe s tím, že je to "typický pro vás bílé". Je mi to moc líto a příště až půjdu do Ameriky vyvražďovat bizony, tak si to rozmyslím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Erzi Erzi | 3. srpna 2006 v 16:27 | Reagovat

pises cim dal lepe...pochvala

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama