Václav Klaus se opět neudržel

23. října 2006 v 17:36 | Jay |  Životní prostředí
Náš pan prezident se opět vyjadřoval k věcem, o kterých by možná měl radši mlčet.

O prázdninách se Václav Klaus svým osobitým všeznalým způsobem vyjadřoval ke školské reformě. Nastávajících změn (např. zavedení RVP) si nevšimnul, byrokratické změny jsou prý pod jeho rozeznávací schopnost. Překlad: vůbec netuším o co jde, ale rád se k tomu vyjádřím.
A v tomto duchu pan prezident pokračuje na poli jeho oblíbených environmentálních témat, bohužel pro nás na mezinárodním poli, na summitu ve Finsku. Nejprve se vyjádřil o tom, že by Evropa neměla zanevřít na tepelné a atomové elektrárny, aby se nestala příliš energeticky závislá na Rusku. To je dost odborné téma a Klausovo odborností si nejsem jistý, ale přiznávám se že ten výrok mi vadí spíš proto, že osobně jsem pro investování do obnovitelných zdrojů (protože Evropa i Rusko se jednou energeticky vyčerpá).
V dnešních novinách se však zaskvěl článek informující, že Klaus označil diskusi o globálním oteplování za "fatální omyl". Prý není jasná odpověď na tři elementární otázky: zda ke globálnímu oteplování skutečně dochází; pokud ano, zda je důsledkem lidské činnosti; a zda by to pro lidstvo představovalo nějaký problém.
Když pominu fakt, že zprávy o nebezpečí globálního oteplování vycházejí v prestižních vědeckých časopisech a jejich vyvracením se zabývají hlavně thinktanky placené z peněz ropných společností, pak je zde ještě jedna malá nesrovnalost. Jestliže totiž zatím neznáme odpověď na tři výše uvedené otázky, nemůže Klaus globální oteplování ani bagatelizovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Vadí vám Klausovy "ekologické" výroky?

Ano 84.2% (32)
Ne 15.8% (6)

Komentáře

1 Erhy... Erhy... | Web | 23. října 2006 v 18:57 | Reagovat

pls.vyzaduji anketu.Vadí vám Klaus?A jestli ano,jaká jeho část?

-zadek

-pravý triceps (vypracovaný tenisem)

-knír

-vákuum v  hlavě

2 Samuelson Samuelson | Web | 3. listopadu 2006 v 9:55 | Reagovat

"Odstranění" Václava Klause do úřadu prezidenta republiky mi teď připadá jako docela chytrý tah. Sice nám dělá v zahraničí ostudu, ale jeho vliv na každodenní politiku třeba v oblasti životního prostředí je minimální. Horší by bylo, kdyby byl třeba předsedou vlády nebo některé ze sněmoven parlamentu. O důvodech proč je V.K. špatným prezidentem jsem psal před rokem: http://honzuv.blogspot.com/2005/10/pro-je-vclav-klaus-patnm-prezidentem.html#links

Nyní lze přidat nejednání včas a řádně, které jde proti duchu Ústavy (nejmenování Topolánka premiérem hned po volbách).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama