Wohnout nabízí nové album ke stažení za dobrovolnou cenu

1. března 2009 v 17:53 | Jay |  Hudba

Kapela Wohnout se ve spolupráci s t-music snaží přenést úspěšný koncept britských Radiohead do Česka.


Pokud budete mít zájem o novou desku Karton veverek od skupiny Wohnout, můžete si jí stáhnout na serveru t-music a zaplatit, kolik chcete - tedy také nic. Nejedná se o žádnou super speciál novinku, ale o chytrý marketingový tah, který (alespoň na západ od našich hranic) docela funguje.

Je to analogické se situací, kdy podobnou politiku volí některé restaurace - zákazníci zaplatí tolik, kolik si myslí že má jídlo skutečnou hodnotu.

U muziky ale nejde ani tak o to, že by lidi zaplatili více, než kdyby museli kupovat za pevnou cenu, ale o to, že sice zaplatí méně, ale bude jich víc. Aspoň trochu nadšený fanoušek zaplatí pár korun a bude mít pocit, že kapelu podpořil. Pokud mám k dispozici tuto variantu, je zde pravděpodobnost, že nebudu stahovat nelegální kopii.

Má to ale háček. Pokud se vrátíme ke srovnání s restauracemi, nesmíme zapomenout že jsme obyvateli země, kde to má většina lidí hozený trochu jinak. Není to tak dávno, co jeden pražský restaurant nabídl možnost dobrovolné tvorby ceny zákazníkem. Po zveřejnění této zprávy bulvárem zažila restaurace nájezdy lidí, kteří v poměrně luxusní restauraci platili jednu korunu.

Jsem tedy hodně zvědavý, jak se u nás tato politika osvědčí v hudební branži. Rád bych byl optimistou...

P.S. Já jsem si desku stáhl za 50 Kč:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký příspěvek je podle vás adekvátní za stažení desky?

30 Kč
50 Kč
100 Kč
200 Kč
300 Kč

Komentáře

1 jay jay | 13. března 2009 v 15:00 | Reagovat

tak klucí za desku za dva týdny prodeje vybrali 160 000 Kč, jak jsem se dnes dočetl v novinách. takže to funguje i Čechách!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama