Bikeparky pro sváteční jezdce - Lipno

13. července 2009 v 17:52 | Jay |  Jen tak...
Protože se všechny online informace o českých bikeparcích zaměřují na reprezentanty na příštím RedBull Rampage, rozhodl jsem se podělit o své zážitky z těchto bohulibých zařízení z pozice člověka, který na kole jezdí svátečně (slovo popisuje jak frekvenci tak úroveň skills). Začneme na jihu...


Bikepark na Lipně byl otevřen zcela nedávno. Provozovatelé chtěli park pro všechny a taky ho mají. V parku je jedna dráha cca 1,5 km dlouhá. I sváteční biker ji sjede na jeden zátah - ale to není její jediná přednost. Dráha je velmi zábavná a ani na chvíli nedá příležitost k pokochání se výhledem na jihočeské moře. Jsou tady klopenky, různé skoky a lávky, přičemž nic z toho není zákeřný smrťák. Nenajdete tu dvojité skoky, všechno se dá buď skočit, nebo přejet. Není tedy problém si dráhu postupně najet a zkoušet svou odvahu zrychlováním jízdy.

Jako problém bych viděl pomalou lanovku (vozí nahoru taky holandské turisty, pro které je vzhledem k geografickému rázu jejich domoviny lanovka naprosto exotickou záležitostí) a německé turisty, kteří si po zapůjčení plnokrevného koně Specialized (200 Kč za 2 hod) snaží něco dokazovat, netuše, co je to jezdecká přilba ani jiné správné jezdecké potřeby :-). Ale jinak je to tam fajn!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama